25.05.2017

Premierea olimpicilor din Sectorul 6 al Capitalei

170523-de-la-moarte-la-inviere-33

Marți, 23 mai, biserica noastră a fost gazda festivității de premiere a elevilor olimpici la disciplina Religie din Sectorul 6 al Capitalei. Premiile au fost înmânate de către Preasfinţitul Părinte Timotei Prahoveanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Bucureștilor.
 

Evenimentul, moderat de Părintele Costel Burlacu, Protoiereul Protopopiatului Sector 6, a debutat cu un concert de muzică religioasă, De la moarte la Înviere, susţinut de Corul Cântăreților Bisericești al Protoieriei Sector 6, dirijat de Domnul Trifu Alin Vasile.
 

La festivitate au fost prezenți preoți din cadrul Protopopiatului Sector 6, Domnul Profesor Academician Emilian Popescu, profesori de religie, elevi, părinți și enoriași ai parohiei. Din partea Inspectoratului Şcolar al Capitalei a fost prezent Părintele Gheorghe Dogaru, inspector de Religie, iar reprezentantul Inspectoratului Școlar al Sectorului 6 a fost Doamna Inspector Bădescu Daniela.
 

Felicitări tuturor câștigătorilor și participanților!